Artykuły Listopad 10, 2016 admin No comments

Czy multiwitaminy chronią przed rakiem?

Multiwitamina chronią przed rakiemCodziennie multiwitaminy w ciągu kilku lat może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

W badaniu amerykańskich naukowców wzięło udział prawie 15000 mężczyzn w średnim wieku, a śledztwo trwało około 11 lat.

Wyniki wykazały, że mężczyźni, którzy w ciągu 10 lat brali multiwitamina, mają o 8% mniejsze ryzyko zachorowania na raka, a naukowcy wciąż nie są pewni, czy mogą wyniki zastosować i do kobiet.

Z ogólnej liczby uczestników, z nich 2669 jest obolilo od raka, z których 1373 nich obolilo od raka prostaty, a 210 z powodu raka jelita grubego. Naukowcy odnotowali 2757 przypadków (18.8%) śmierci, od czego w nich 859 (5.9%) zmarło z powodu raka.

„Jest to pierwsze badanie tego typu, dlatego należy kontynuować badania, aby ustalić dokładną przyczynę zmniejszenia ryzyka”, podaje DailyMail oświadczenie kierownika badania dr. Michaela Gazianoa.

Duża ilość ludzi codziennie pić multiwitaminy, aby zapobiec powstawaniu różnych chorób. Jednak zbyt dużo witaminy a może być szkodliwy, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed zażyciem witaminy.

Męska płodność: oddzielenie faktów od fikcji

Fakt: jazda na rowerze może zagrozić płodność

Siedzenia na rowerze ponad 30 minut, szczególnie jeśli nosisz obcisłe spodnie rowerowe, może podnieść temperaturę moszny i mieć wpływ na produkcję nasienia. Ponadto, długotrwała jazda na rowerze może powodować drętwienie narządów płciowych, objawy uszkodzenia wrażliwych nerwów i tętnic. Wybierz etui, które nie są zbyt mocno lub ściśle, i upewnij się, że ustawić w swojej wadze.

Fakt: zanieczyszczenie środowiska wpływa na spermę

Eksperci uważają, że toksyny z otoczenia mogą mieć związek z ilością plemników. Jeden sprawca, mogą być substancje chemiczne, które są wykorzystywane w rolnictwie i przemyśle. Inne środowiskowe toksyny, które mogą mieć wpływ na płodność mężczyzn hormony wzrostu, obecne w mięsie.

Fakt: grypa, spowalnia produkcję nasienia

Choroby, które powodują gorączkę mogą mieć wpływ na produkcję plemników i ich jakość. Ale nie ma to wpływu na płodność, na dwa-trzy miesiące, bo trzeba 75 dni, aby plemniki były dojrzałe do zapłodnienia.

Fakt: roczny wiek mają wpływ

Ilość plemników, już zimą i latem mniej. To może być dlatego, że w niższych temperaturach, związane ze zwiększoną produkcją plemników. Ilość plemników oraz powyżej rano, niż w innych okresach dnia. Jednak eksperci nie są pewni, że pora dnia i pora roku, stanowią znaczną różnicę w płodności.

Przyjęcie zdrowego stylu życia pomoże ci zachować płodność. Jeśli ty i twój partner nie osiągnęli, ciąża, rok po niezabezpieczonych stosunków, odwiedź lekarza i poproś o badanie nasienia. Około 25% par ma problemy w pewnym momencie poczęcia, a liczba ta wzrasta z wiekiem.

Czterdzieści procent niepłodności może być z powodu mężczyzn, ale często jest to połączenie mężczyzny i kobiety. Specjalista ds. płodności może ustalić przyczynę problemu i polecam metody leczenia, które mogą pomóc tobie i partnerowi na drodze do wychowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *