Artykuły Listopad 7, 2016 admin No comments

Więcej testosteronu, a mniej kłamstw?

Więcej testosteronu, tym mniej kłamstwTestosteron jest, przede wszystkim, męski hormon płciowy, który wyróżnia się w jądrach i, w mniejszym stopniu wyróżnia się u kobiet.Testosteron daje takie cechy jak agresja i zachowania ryzykowne. Jednak ostatnie badania niemieckich naukowców wykazały, że testosteron pobudza uczciwość i lepsze umiejętności społeczne.

Kierownik badań ze swoim profesjonalnym zespołem studiował mężczyzn, które zostały podzielone na 2 grupy. W jednej grupie było 46 mężczyzn i naukowcy na ich głowy, postawili żel, który zawiera testosteron. W drugiej grupie było 45 mężczyzn, których skóra namazali z placebo żelem.

Wszyscy mężczyźni, jak się później grał w gry z игральными kości, gdzie mogli wygrać pieniądze. Ich wynik był wyższy, tym więcej pieniędzy dostać. http://www.adsarna.pl/jak-zwiekszyc-chocolate-slim-cena-i-przyswajanie/

Naukowcy gry strukturirali tak, że uczestnicy mieli możliwość kłamać. Mężczyźni grę grali w specjalnych kabinach, a później naukowcy z pomocą poligrafa wytropić uczciwość.

Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy byli rozmycia z żelem, który zawiera testosteronu kłamał rzadziej niż mężczyźni, które zostały rozmyte placebo-żel.

Wyniki badania pokazują, że testosteron stymuluje prawidłowe zachowania społeczne„, poinformował magazyn PLoS One, doktorze. Wibral.

Naukowcy podkreślają, że wyniki te wstępne, konieczne jest przeprowadzenie oceny ekspertów zewnętrznych, aby zapewnić dokładność wyników.

Wypadanie włosów jest związane z rakiem prostaty

Mężczyźni, którzy cierpią z powodu utraty włosów, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego, twierdzą amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Toronto.

„Łysi mężczyźni powinni być ostrożnym i zwracać szczególną uwagę na zdrowie prostaty, bo według tego badania, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego”, EveryDayHealth przekazuje wniosek kierownika badania dr. Neil Fleshnera.

Jeden badania wykazały, że u ćelavih mężczyzn podwyższony poziom androgenów dihidrotestosterona (DHT), który jest związany z rozwojem raka prostaty.

W badaniu wzięło udział 214 mężczyzn w wieku od 59 do 70 lat. Uczestnicy zrobili biopsje gruczołu krokowego.

Że mężczyzna był ćelaviji, to było większe ryzyko zachorowania na raka prostaty.

„W tym badaniu okazało się, że mężczyzna ma mniej włosów, ma wyższe ryzyko zachorowania na raka” – dodał profesor. Fleshner.

Choć dokładna przyczyna do tej pory nie wiadomo, naukowcy twierdzą, że męski hormon znany jako androgenów, odgrywa kluczową rolę w przypadku łysienia, ale i do powstania raka gruczołu krokowego. Androgen, który zawiera testosteron, może zapobiec wzrost nowych włosów, a także może aktywować wzrost komórek nowotworowych.

Naukowcy twierdzą, że badania należy kontynuować, aby sprawdzić dokładność wyników, ale są pewni, że istnieje związek między łysienia i raka gruczołu krokowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *